• Informacja o dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury
  Informacja o dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury Dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego, otrzymanemu w ramach programu "WSPIERANIE DZIAŁAŃ MUZEALNYCH 2022", Muzeum Harcerstwa w Warszawie rozpoczyna realizację zadania "Tkanina zabytkowa i malarstwo - konserwacja harcerskich sztandarów z okresu dwudziestolecia międzywojennego". W ręce najlepszych konserwatorów trafiły właśnie dwa sztandary: I Męskiej Drużyny Harcerskiej im. Wł. Czarnieckiego w Irenie (nr inw. MH/429/1/ZG) oraz 76 Zagłębiowskiej Drużyny Harcerzy im. Ks. Józefa Poniatowskiego w Zagórzu (nr inw. MH/392/ZG) - jednostek, działających na terenie dzisiejszych: Chorągwi Podkarpackiej ZHP i Chorągwi Lubelskiej ZHP.
  w Aktualności
 • Zaproszenie na 12 Warszawski Piknik Archiwalny
  Zaproszenie na 12 Warszawski Piknik Archiwalny Szanowni Państwo, Druhny i Druhowie, W najbliższą sobotę, 11 czerwca, w siedzibie Polskiej Akademii Nauk - Archiwum w Warszawie (Pałac Staszica) odbędzie się 12 Warszawski Piknik Archiwalny, w którym będziemy brać udział. Dalsze szczegóły znajdziecie na załączonych plakatach. Serdecznie zapraszamy!
  w Aktualności
 • Odznaczenia dla instruktorów Muzeum Harcerstwa
  Odznaczenia dla instruktorów Muzeum Harcerstwa W trakcie 42. Zjazdu ZHP, pięcioro instruktorów Muzeum Harcerstwa w Warszawie zostało odznaczonych za zasługi dla Rzeczypospolitej Polskiej i jej obywateli oraz za szczególny wkład w popularyzację i upowszechnianie historii ruchu harcerskiego. Złotym Krzyżem Zasługi odznaczono hm. Ewę Jóźwiak i hm. Hannę Murawską. Srebrny Krzyż Zasługi otrzymali: hm. Kaja Drąg i hm. Paweł Weszpiński. Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości udekorowano hm. Marka Skrzydlewskiego. (fot. Michał Wiraszka).
  w Aktualności
 • Noc Muzeów w Muzeum Harcerstwa
  Noc Muzeów w Muzeum Harcerstwa Druhny i Druhowie, Szanowni Państwo, Przed nami kolejna edycja Nocy Muzeów. W tym roku pragniemy zaprosić Was do odwiedzenia wystawy czasowej "Najciekawsze nabytki Muzeum Harcerstwa'', będącej zarazem sposobnością do zaprezentowania tytułowych eksponatów , wybranych spośród dziesiątków tysięcy różnorodnych obiektów, dokumentujących rozmaite aspekty harcerskiej historii i służby - jak również swoistym podsumowaniem dotychczasowej, przeszło dwudziestoletniej działalności naszej placówki. Dopełnieniem ekspozycji będzie prezentacja pamiątek skautowych z całego świata. Czekamy na Was w najbliższa sobotę, od godziny 18:00 do 23:30. O godzinach: 19:00, 20:30 i 22:00 organizujemy oprowadzanie kuratorskie po wystawie. Wejście do muzeum, od strony ul. M. Konopnickiej, przez CSH "4 Żywioły".…
  w Aktualności

07.03.1996

ZHP powraca do WAGGGS

ZHP zostaje przyjęte do WAGGGS i otrzymuje przedwojenny status członka - założyciela

07.03.1996

10.03.1924

Nowy protektor ZHP

W Warszawie Prezydent RP Stanisław Wojciechowski objął Protektorat nad ZHP

19.03.1989

Odznaczenie Szarych Szeregów

Prezydent RP na uchodźctwie, dh. Kazimierz Sabbat, udekorował sztandar Szarych Szeregów Krzyżem Srebrnym Orderu Wojennego Virtuti Militari

 

19.03.1989

26.03.1943

Odbyła się "Akcja pod Arsenałem"

Grupy Szturmowe przeprowadziły akcję pod kryptonimem „Meksyk II” znaną szerzej jako Akcja pod Arsenałem – z rąk niemieckich odbito wówczas około 20 więźniów, przewożonych z Al. Szucha na Pawiak. Wśród nich był dh. phm. Jan Bytnar ps. „Rudy”

28.03.1990

Odbył się IX (XXVI) Zjazd ZHP

Po raz pierwszy po wojnie uczestniczyli w nim przedstawiciele WOSM i WAGGGS

 

28.03.1990

Instytucje partnerskie na mocy podpisanych porozumień 
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Please publish modules in offcanvas position.