Ułatwienia dostępu

 • Wystawa "Harcerskie drogi do Niepodległej"
      Przygotowana przez ZHP, pokazuje udział młodych Polek i Polaków - harcerek i harcerzy sprzed wieku w działaniach, prowadzonych na różnych frontach walki o niepodległość i granice Polski w latach 1914-1921. 
    Dzieje ruchu skautowego na ziemiach polskich sięgają okolic roku 1910. Dla młodzieży z tamtego pokolenia było oczywistym, że już wkrótce przyjdzie jej stanąć do walki o wolność, do której trzeba się jak najlepiej przygotować.W myśl hasła, że "harcerstwo - to skauting plus niepodległość", młodzi ludzie z trzech zaborów na różne sposoby doskonalili się do nowej roli poprzez zajęcia terenowe, sportowe, sanitarne i militarne. Już wkrótce skauci-harcerze zasilili szeregi polskich formacji wojskowych, walcząc pod ich sztandarami o niepodległy byt. Mimo trudności, zaraz po zakończeniu I wojny światowej  harcerze stanęli do walki o granice odradzającej się Rzeczypospolitej.
   Harcerzy, młodzież szkolną oraz wszystkich miłośników historii - serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy, do 20 listopada eksponowanej, dzięki uprzejmości Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, w alkierzu Ratusza przy Rynku Kościuszki.
   
   

   

   

   

   

   

  Czytaj dalej...
 • Wystawa angielskojęzyczna "Polish Guides and Scouts to serve Poland in the underground movement and open Fight During World War II"

    Angielskojęzyczna wystawa opowiadająca o służbie polskich harcerek i harcerzy na rzecz Polskiego Państwa Podziemnego w trakcie II Wojny Światowej.

  Czytaj dalej...
 • Wystawa "Wartości"

    Wystawa "Wartości" to 11 plansz prezentujących ponadczasowe wartości ważne w harcerskim systemie wychowawczym. Wystawa zawiera zdjęcia współczesne jak i dawne.

  Czytaj dalej...
 • Wystawa "50 lat Nieprzetartego Szlaku w ZHP"

    Wystawa opisuje 50 lat działalności Nieprzetartego Szlaku w ZHP. Jest to przybliżenie zarówno historii jak i współczesnej działalności.

   

  Czytaj dalej...
 • Wystawa "Małkowscy"
    Wystawa "Małkowscy" to próba przybliżenia sylwetki twórców ruchu harcerskiego na ziemiach polskich. Na planszach przedstawiono sylwetki Olgi i Andrzeja Małkowskich. Od powstania idei harcerstwa aż po utworzenie Dworku Cisowego.
  Czytaj dalej...
 • Wystawa "Braterstwo"

    Wystawa "Braterstwo" to upamiętnienie harcerskiej służby w Polskim Państwie Podziemnym.    Opowiada o różnych formach jej aktywności, ilustrując je zdjęciami współczesnymi i z epoki.

   

   

  Czytaj dalej...
 • Wystawa "Dzieje harcerskiego munduru"

    Wystawa "Dzieje Harcerskiego Munduru" to podróż od początków harcerstwa, poprzez okres okupacji i PRL do chwili obecnej, która obrazuje jak na przestrzeni lat  zmieniał się mundur harcerski.

   Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem (ponad 3000 zwiedzających) podczas Zlotu ZHP Gdańsk 2018.

   

  Czytaj dalej...
 • Wystawa "Początki, Ruch skautowy na ziemiach polskich 1910-1921"

    Wystawa "Początki, Ruch skautowy na ziemiach polskich 1910-1921" to zbiór 14 plansz ilustrujących początki ruchu skautowego na ziemiach polskich w 3 różnych zaborach.

  Czytaj dalej...

Please publish modules in offcanvas position.