„Najważniejsze, to zawsze zdawać sobie sprawę z własnych braków
i przy każdej sposobności braki te zmniejszać”
Aleksander Kamiński.

44 ROCZNICA ŚMIERCI DH. PROF. HM. ALEKSANDRA KAMIŃSKIEGO

Druhny i Druhowie!

Serdecznie zapraszamy wraz z LXX LO im. A. Kamińskiego oraz Szczepem 423 WDHiGZ  „Dabrowa” im. A. Kamińskiego na tradycyjny Apel przy grobie Patrona naszego Ruchu planowany na 19.03 br. godz.15.00 na Powązkach Wojskowych.

Pomimo trwającej jeszcze pandemii postanowiliśmy wrócić do tej tradycji z zachowaniem obowiązujących obostrzeń, z tego powodu nie będzie po apelu organizowana Msza św.

Wierzymy, że za rok spotkamy się wszyscy na uroczystych obchodach 45 rocznicy, a nie tylko na Apelu .

Czuwaj!

hm Hanna Kocerka

Przewodnicząca Ogólnopolskiego Ruchu Kamykowego

 • Ruch Kamykowy

  Powstały w 1988 r. "Ruch Kamykowy" skupiał drużyny i szczepy harcerskie, szkoły i środowiska wychowawcze noszące imię Aleksandra Kamińskiego wraz z Jego wychowankami i przyjaciółmi.

  Inicjatorem i pierwszym przewodniczącym Ruchu został hm. Tadeusz Pudełko. Ruch powstał z inicjatywy 57 środowisk imienniczych w całej Polsce. Stał się ośrodkiem idei i myśli Kamykowej, którą poznawał i realizował w życiu osobistym, harcerskim i społecznym. Organizował spotkania z okazji rocznic urodzin prof. hm.  Aleksandra Kamińskiego i tradycyjne apele przy mogile Kamyka na cmentarzu wojskowym na Powązkach w rocznicę śmierci. Będąc tam razem z innymi środowiskami, współuczestniczyliśmy w organizacji tych uroczystości, a potem wraz ze harcerzami z Mokotowa kontynuowaliśmy ich organizację. Po śmierci dh hm. Tadeusza Pudełki Przewodnictwo objął dh hm Stanisław Korwin Szymanowski.

  "Ogólnopolski Ruch Kamykowy" został reaktywowany jako ruch programowy ZHP rozkazem Naczelnika ZHP ze stycznia 2012 r., a na przewodnicząca powołano hm Hannę Kocerkę. Pragniemy wspólnie poznawać dzieło życia Aleksandra Kamińskiego, pomagać sobie nawzajem, dzielić się doświadczeniami, kształtować harcerska postawę i postawę wychowawcy, a przede wszystkim realizować wskazania "Kamyka" - "wychować człowieka dzielnego". 

  Chcemy być "Ruchem" unikającym metod dowodzenia, kierowania czy sterowania; pragniemy działać przez przewodzenie, inspirowanie i wspomaganie rozwoju.

   Przewodniczącą Ogólnopolskiego Ruchu Kamykowego jest hm. Hanna Kocerka (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

  Adres do Korespondencji : Ogólnopolski Ruch Kamykowy, Muzeum Harcerstwa ul. Konopnickiej 6 00-481 Warszawa

Image

Please publish modules in offcanvas position.