„Najważniejsze, to zawsze zdawać sobie sprawę z własnych braków
i przy każdej sposobności braki te zmniejszać”
Aleksander Kamiński.

 

43 ROCZNICA ŚMIERCI DH. PROF. HM. ALEKSANDRA KAMIŃSKIEGO
Druhny i Druhowie!

Znowu musimy odwołać nasz tradycyjny Apel przy grobie Patrona naszego Ruchu planowany na 13.03 br. godz.15.00. W tym terminie jedynie delegacja Ogólnopolskiego Ruchu Kamykowego złoży kwiaty i zapali znicze.

W tych trudnych czasach dedykowana myśl naszego Patrona jest bardzo aktualna. W czasie pandemii tak często musieliśmy się zmierzyć ze swoimi słabościami i je pokonywać.

Życzymy Wam dalszej owocnej pracy na harcerskim szlaku. Wierzymy, że za rok spotkamy się już wszyscy na uroczystym Apelu na Wojskowych Powązkach.

Czuwaj!

hm Hanna Kocerka

przewodnicząca ORK

 • Ruch Kamykowy

  Powstały w 1988 r. "Ruch Kamykowy" skupiał drużyny i szczepy harcerskie, szkoły i środowiska wychowawcze noszące imię Aleksandra Kamińskiego wraz z Jego wychowankami i przyjaciółmi.

  Inicjatorem i pierwszym przewodniczącym Ruchu został hm. Tadeusz Pudełko. Ruch powstał z inicjatywy 57 środowisk imienniczych w całej Polsce. Stał się ośrodkiem idei i myśli Kamykowej, którą poznawał i realizował w życiu osobistym, harcerskim i społecznym. Organizował spotkania z okazji rocznic urodzin prof. hm.  Aleksandra Kamińskiego i tradycyjne apele przy mogile Kamyka na cmentarzu wojskowym na Powązkach w rocznicę śmierci. Będąc tam razem z innymi środowiskami, współuczestniczyliśmy w organizacji tych uroczystości, a potem wraz ze harcerzami z Mokotowa kontynuowaliśmy ich organizację. Po śmierci dh hm. Tadeusza Pudełki Przewodnictwo objął dh hm Stanisław Korwin Szymanowski.

  "Ogólnopolski Ruch Kamykowy" został reaktywowany jako ruch programowy ZHP rozkazem Naczelnika ZHP ze stycznia 2012 r., a na przewodnicząca powołano hm Hannę Kocerkę. Pragniemy wspólnie poznawać dzieło życia Aleksandra Kamińskiego, pomagać sobie nawzajem, dzielić się doświadczeniami, kształtować harcerska postawę i postawę wychowawcy, a przede wszystkim realizować wskazania "Kamyka" - "wychować człowieka dzielnego". 

  Chcemy być "Ruchem" unikającym metod dowodzenia, kierowania czy sterowania; pragniemy działać przez przewodzenie, inspirowanie i wspomaganie rozwoju.

   Przewodniczącą Ogólnopolskiego Ruchu Kamykowego jest hm. Hanna Kocerka (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

  Adres do Korespondencji : Ogólnopolski Ruch Kamykowy, Muzeum Harcerstwa ul. Konopnickiej 6 00-481 Warszawa

Image

© 2021 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Please publish modules in offcanvas position.