Ułatwienia dostępu

 • Przerwa w Muzeum - Boże Ciało
 • Noc Muzeów 2024
  Noc Muzeów 2024

  Druhny i Druhowie, Szanowni Państwo,

   

  Gorąco zachęcamy Was do odwiedzin podczas tegorocznej Nocy Muzeów. Szczegóły obu wydarzeń znajdziecie pod adresami:

  Noc Muzeów w Muzeum Harcerstwa w Warszawie

  Noc Muzeów w Muzem Harcerstwa Filia Ursus - Włochy

   

  Czuwaj!

   

  Zespół

  Muzeum Harcerstwa w Warszawie

 • Przerwa majowa w Muzeum
 • Odszedł na wieczną wartę
  Odszedł na wieczną wartę
  Druhny i Druhowie, Szanowni Państwo,
  Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Druha harcmistrza Marka Skrzydlewskiego. Przez niemal całe życie był związany z harcerstwem. Aktywnie działał w Związku Harcerstwa Polskiego, pełniąc liczne funkcje w: Szczepie Harcerskim im. Władysława Broniewskiego w Andrzejowie, Hufcu ZHP Andrzejów, Akademickim Kręgu Instruktorskim "Impuls" przy Uniwersytecie Łódzkim, Centralnej Szkole Instruktorów Harcerskich im. Tadeusza Kotarbińskiego w Załęczu Wielkim, Komendzie Chorągwi Łódzkiej ZHP, Głównej Kwaterze ZHP i Radzie Naczelnej ZHP. Od ponad dwudziestu lat był też instruktorem Muzeum Harcerstwa w Warszawie. Wydał wiele cennych publikacji, poświęconych historii harcerstwa. Odszedł na Wieczną Wartę w poniedziałek, 8 kwietnia 2024 roku, w wieku 62 lat...
   
  Z pożegnalnym Czuwaj!
  zespół Muzeum Harcerstwa w Warszawie
 • Przerwa Wielkanocna
 • Życzenia Wielkanocne 2024
 • Odznaczenia dla hm. Adama Massalskiego i hm. Andrzeja Rembalskiego
  Odznaczenia dla hm. Adama Massalskiego i hm. Andrzeja Rembalskiego
  Druhny i Druhowie, Szanowni Państwo,
  W niedzielę, w siedzibie Chorągwi Kieleckiej ZHP - Domu Harcerza im. Natalii Machałowej, miała miejsce uroczystość, zorganizowana z okazji 60-lecia służby harcmistrzowskiej prof. dr. hab. Adama Massalskiego i dr. Andrzeja Rembalskiego. W trakcie wydarzenia nie mogło zabraknąć fotografii, biogramów, wspominek oraz harcerskich piosenek. Bardzo ważnym momentem było także wręczenie druhom medali "Pro Bono Poloniae".
  Obu jubilatom, blisko związanym z naszą placówką, składamy najserdeczniejsze gratulacje!
   
          
 • Muzealny Kalendarz na 2024 rok
  Muzealny Kalendarz na 2024 rok
  Druhny i Druhowie!
  Jak co roku, Muzeum Harcerstwa w Warszawie przygotowało kalendarz historyczny.
  Tym razem ? postanowiliśmy sięgnąć po fotografie archiwalne ze zgromadzonych w naszych zbiorach kronik różnych środowisk, prowadzonych na przestrzeni pierwszych czterech dekad naszych harcerskich dziejów.
   
  Koszt kalendarza, podobnie jak przed rokiem, wynosi 28,50 zł brutto. Na zamówienia czekamy pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz pod numerami telefonów: 22 33 90 703 i 501 576 346.
 • Spotkanie przy grobie harcmistrz RP Jadwigi Falkowskiej - 2023
  Spotkanie przy grobie harcmistrz RP Jadwigi Falkowskiej - 2023

  Spotkanie przy grobie Druhny Jadwigi Falkowskiej - 2023

   Wszystkie instruktorki i harcerki, aktywnie działające i byłe, serdecznie zapraszamy do udziału w corocznym spotkaniu, odbywającym się w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego przy grobie Druhny harcmistrz RP Jadwigi Falkowskiej. Spotykamy się w najbliższy wtorek, 1 sierpnia, w kwaterze 27A Cmentarza Wojskowego na Powązkach, by punktualnie o godzinie 18:00 oddać hołd Druhnie "Jadze" - wybitnej instruktorce, zamordowanej przez okupantów w pierwszych dniach sierpnia 1944 roku.

   

  Czuwaj!

   zespół Muzeum Harcerstwa w Warszawie

 • Odszedł na Wieczną Wartę hm. Marian Szczęśniak
  Odszedł na Wieczną Wartę hm. Marian Szczęśniak

  Nabożeństwo żałobne odbędzie się w poniedziałek 24 lipca 2023 r., o godz. 10:40 w Kościele pw. św. Wincentego a Paulo (kościół "drewniany") na Cmentarzu Bródnowskim, ul. św. Wincentego 81.

 • Odeszła na Wieczną Wartę hm. Wanda Kobyłecka
  Odeszła na Wieczną Wartę hm. Wanda Kobyłecka

  Uroczystość żałobna odbędzie się w sali B Domu Pogrzebowego na Cmentarzu Północnym przy ul. K. Wóycickiego 14, w czwartek 20 lipca 2023 o godz. 12:30.

 • Finał sztafety rowerowej "JednoŚladami Andersa"
  Finał sztafety rowerowej "JednoŚladami Andersa"

  Harcerska Sztafeta Rowerowa "JednoŚladami Andersa" przejechała ponad 15 000 kilometrów. Dzielni rowerzyści wyruszyli w listopadzie 2022 r. Przebyli zaśnieżone stepy Kazachstanu i Uzbekistanu, walczyli z burzami piaskowymi na Bliskim Wschodzie,  pokonywali strome podjazdy w Iranie, we Włoszech - gdzie wzięli udział w uroczystościach na Monte Cassino - i w Szwajcarii. Podczas etapu europejskiego - spotykali się ze skautami oraz ze świadkami historii, wśród których nie zabrakło córki gen. Władysława Andersa. Już w najbliższy weekend - równolegle, w Szkocji (Edynburg) i w Polsce (Gdańsk) - ich droga dobiegnie końca. Wielki Finał odbędzie się w Grodzie Neptuna, od 7 do 9 lipca! Bogaty i różnorodny program towarzyszących mu wydarzeń jest dostępny pod adresem: https://www.facebook.com/events/2225300017858493.  

  W imieniu organizatorów - serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych! Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, zamieszczonego pod linkiem: https://tiny.pl/cglwq.

  Dalsze informacje na temat całego przedsięwzięcia - znajdziecie na stronie: https://bikejamboree.pl. Kontakt z biurem  Wielkiego Finału Sztafety Rowerowej "JednoŚladami Andersa" w Gdańsku: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

   

  Partnerem organizacyjnym jest Fundacja Światowe Jamboree, zaś partnerami opisywanego wydarzenia: Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Chorągiew Gdańska ZHP i Dom Harcerza.

 • Wakacyjna przerwa w bibliotece
 • Piknik Archiwalny 2023
  Piknik Archiwalny 2023

  W imieniu Archiwum Polskiej Akademii zapraszamy na 13 Warszawski Piknik Archiwalny.

   

 • Zamknięcie Muzeum w dniu 8 czerwca

Please publish modules in offcanvas position.