Dzień Muzeum w Noc Muzeów

Muzeum Harcerstwa Filia Ursus-Włochy zaprasza na wystawę plenerową "Nasze obozy harcerskie".
    Impreza odbędzie się w ramach warszawskiej edycji Noc Muzeów 2021.

W programie:
    Nasze namioty ze "starymi" pryczami,
    Nasze totemy,
    Nasze kuchnie różnych rodzajów,

oraz zdjęcia obozowe z lat 1933 - 1980 r.,

a także wystawa z okazji 100-lecia urodzin Tadeusza Zawadzkiego "Zośki" i poety Kamila Baczyńskiego.

Zapraszamy do Parku Czechowickiego w Ursusie w sobotę 15 maja 2021 roku w godzinach 12:00 - 20:00.

Wystawa - setna rocznica urodzin hm. Stefana Mirowskiego

Mamy przyjemność poinformować o wystawie zorganizowanej przez Filię Muzeum Harcerstwa Ursus-Włochy, w Domu Kultury KOLOROWA w Ursusie.

Pokazujemy wystawę planszową wykonaną przez Muzeum Harcerstwa w Warszawie, w tym niektóre eksponaty - rzeczy osobiste hm. Stefana Mirowskiego, z Jego ostatniej podróży do Oslo w roku 1996, gdzie wprowadzał znów ZHP do skautowej rodziny .

Pokazujemy również związki hm. Stefana Mirowskiego z harcerzami-seniorami z Ursusa i Włoch oraz fotografie niektórych harcerzy - ówczesnych Czechowic (obecnie Ursusa), którzy w roku 1935 wzięli udział w Zlocie Jubileuszowym w Spale, w tym samym obozie harcerzy Warszawy, w którym uczestniczył Druh Stefan.

Wystawę będzie można zwiedzać po uprzednim kontakcie telefonicznym.