środa, 29 maj 2024 00:00

Noc Muzeów 2024 za nami

(0 głosów)

Noc Muzeów za nami.

Tegoroczna ekspozycja Filii Muzeum Harcerstwa Ursus-Włochy została w całości poświęcona działalności harcerstwa wśród dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami, pod kryptonimem Nieprzetarty Szlak.

Specjalnie przygotowani, o najwyższych kwalifikacjach, pełni pasji i zaangażowania instruktorzy Nieprzetartego Szlaku prowadzą swoją pracę wśród dzieci z niepełnosprawnościami fizycznymi lub umysłowymi. Dzieci chore, czy tak zwana młodzież niedostosowana też znajdują się w centrum ich zainteresowania.

Harcerskie inicjatywy Nieprzetartego Szlaku wyzwalają w młodych ludziach nie tylko inicjatywę, odwagę i samodzielność, ale też pozwalają na rozwijanie własnych zainteresowań, a także kształtują inne cechy przydatne w życiu społecznym.

Pod wpływem inicjatyw Nieprzetartego Szlaku dzieci i młodzież zyskują umiejętności, które w innych okolicznościach byłyby niemożliwe lub bardzo trudne do osiągnięcia.

Tegoroczna wystawa przybliżyła zwiedzającym ten - często nieznany - aspekt działalności polskiego harcerstwa.

Wystawę "Nieprzetarty Szlak" obejrzało 182 gości.

Czytany 79 razy Ostatnio zmieniany środa, 29 maj 2024 20:15
Więcej w tej kategorii: « Noc Muzeów 2024