Ułatwienia dostępu

Harcerska Służba Polsce Socjalistycznej z małego Miasteczka (Olsztynek).

Sygnatura: MH/2276/DM
Tytuł: Harcerska Służba Polsce Socjalistycznej z małego Miasteczka (Olsztynek).

Opis: Harcerze z drużyny HSPS w Olsztynku wypowiadają się o swojej pracy i spędzaniu wolnego czasu, który opiera się na różnych klubach. W szkole funkcjonuje Klub różnych technik (sekcja hafciarska, fotograficzna i modelarska) oraz Klub Turystyczny specjalizujący się w turystyce pieszej. Poszczególni harcerze opowiadają o pracy w klubach i sekcjach, informują również o swojej pracy na rzecz szkoły. Harcerzom najwięcej trudności przysparza brak harcówki - wspominają o swoich pomysłach stworzenia harcówki i poniesionych porażkach. Opowiadają również o planach wakacyjnych: wyjazd w Góry Świętokrzyskie i o trwających przygotowaniach. Starsza młodzież wspomaga młodszych przez organizacje Klubu  Łączności. Romuald Szerszuń opowiada o pracy harcerzy i korzyściach jakie ona daje szkole. Nagranie zakończone muzyką.

Twórcy: Kamieński Jarosław, Chojnowski Jan
Data produkcji: 1974-04-29

Please publish modules in offcanvas position.