Ułatwienia dostępu

Zaczynamy renowację kolejnych historycznych sztandarów Wyróżniony

Dzięki uzyskaniu wsparcia finansowego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, za pośrednictwem Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów, w bieżącym roku będzie możliwe przeprowadzenie renowacji kolejnych zabytkowych sztandarów harcerskich zgromadzonych w Muzeum Harcerstwa. 

    Dbając o stan powierzonych nam muzealiów już w 2009 r. z kolekcji liczącej obecnie 217 sztandarów i 54 proporców organizacyjnych, wyselekcjonowano 10 najstarszych weksyliów, które poddano opinii i wycenie konserwatorskiej w Pracowni Konserwacji Tkanin Muzeum Wojska Polskiego. Spośród nich w bieżącym roku konserwacji zostaną poddane kolejne trzy sztandary: Hufca Harcerzy w Skierniewicach z 1913, "Piotrkowskie skautki kolegom z Kompanii" z 1915 r., "Białaczów 1928". Dziś muzealia te nie nadają się do eksponowania, a niezabezpieczenie ich groziło dalszą destrukcją. Konserwacja pozwoli powstrzymać ten proces oraz umożliwi ich prezentację w zaplanowanej na 2016 r. wystawie najstarszych sztandarów harcerskich.
 
 

KONTYNUUJEMY DIGITALIZACJĘ  ARCHIWUM ROZGŁOŚNI HARCERSKIEJ !

Dzięki uzyskaniu wsparcia finansowego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, za pośrednictwem Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów, w bieżącym roku będzie możliwe przeprowadzenie  digitalizacji  kolejnej części zbiorów "Archiwum Rozgłośni Harcerskiej" zgromadzonych w Muzeum Harcerstwa.   

W wyniku zaplanowanych działań już w końcu bieżącego roku będzie możliwe udostępnienie następnych audycji harcerskich radiowców  dla wszystkich zainteresowanych za pośrednictwem naszej strony internetowej. Mając doświadczenia z realizacji poprzednich edycji projektu wiemy, że wielu odbiorców oczekuje na ten moment. Zapraszamy.

 "Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego"

Please publish modules in offcanvas position.