Ułatwienia dostępu

Odznaka "Warszawska Obwodnica Turystyczna"

Warszawska Obwodnica Turystyczna jest jednym z najciekawszych i najmniej znanych szlaków w okolicach Warszawy. Przebiega przez Górę Kalwarię, Podkowę Leśną, Zaborów, Kampinoski Park Narodowy, Nowy Dwór Mazowiecki, Nieporęt, Zielonkę, Rembertów i Otwock. Jej łączna długość to około 240 km. Szlak prowadzi przez większość ciekawszych obszarów chronionych wokół stolicy, w pobliżu wielu zabytków, pomników przyrody i miejsc historycznych. Trasa ta jest doskonałą propozycją dla piechurów, a także rowerzystów. Wśród tych ostatnich jest zresztą nazywana Krwawą Pętlą, a jej pokonanie w ciągu 24 godzin uchodzi za wyczyn.

Zaliczając kolejne odcinki trasy i zwiedzając kolejne miejscowości można ubiegać się o przyznanie odznaki "Warszawskiej Obwodnicy Turystycznej", przyznawanej przez PTTK

Please publish modules in offcanvas position.