Ułatwienia dostępu

Zmiana na stanowisku dyrektora Muzeum Harcerstwa

Rozkazem Naczelnika ZHP L. 10/2021 z 30 lipca 2021 r. nastąpiła zmiana na stanowisku Dyrektora Muzeum Harcerstwa.
Z dniem 31 lipca 2021 roku, na emeryturę przeszła wieloletnia Dyrektor Muzeum Harcerstwa hm. Katarzyna K. Traczyk.
Z Muzeum związana od jego powstania w 2001 roku. Początkowo jako wicedyrektor, a od 2005 roku jako Dyrektor. Druhna Kasia stworzyła ponad 50 osobowy zespołu wolontariuszy, który pracuje na rzecz Muzeum stacjonarnie oraz "zdalnie". Dzięki jej staraniom wydano 4 tomy Harcerskiego Słownika Biograficznego, który prezentuje sylwetki zasłużonych znanych i mniej znanych harcerzy. Współautorka ponad 30 wystaw. Odznaczona Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości, oraz Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi ZHP. Członkini Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu.
 
Na stanowisko Dyrektora, w wyniku konkursu, mianowanie otrzymał phm. Paweł Bezak, dotychczasowy wieloletni instruktor Muzeum. Absolwent Historii Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowych Studiów Muzealniczych przy Wydziale Historycznym UW. W grudniu 2020 r. na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach obronił pracę doktorską poświęconą historii umundurowania Legionów Polskich, uzyskując tytuł doktora nauk humanistycznych. Autor i współautor licznych publikacji książkowych oraz artykułów. Współautor katalogów i informatorów wystaw oraz wystaw czasowych i planszowych. Z harcerstwem związany od 2004 roku, a z Muzeum Harcerstwa od 2006 roku, Instruktor Centrum Dialogu Kostiuchnówka. W latach 2007-2014 pracownik Działu Historii Muzeum Niepodległości w Warszawie. Od 2015 r. kustosz w Muzeum Więzienia Pawiak - oddziale Muzeum Niepodległości w Warszawie, a następnie, od jesieni 2020 r. - kierownik Działu Historii i Badań Naukowych Muzeum Niepodległości w Warszawie. Kilkukrotnie odznaczany i wyróżniany za całokształt działalności harcerskiej, społecznej i zawodowej.
 
Druhno Kasiu, dziękujemy za dotychczasową służbę!
Druhu Pawle, powodzenia na nowym stanowisku!
Zespół Muzeum Harcerstwa

Please publish modules in offcanvas position.