Ułatwienia dostępu

WSPOMNIENIE Wyróżniony

"Przejdę przez ten świat tylko jeden raz. Dlatego cokolwiek mogę zrobić dobrego, komukolwiek wyświadczyć przysługę niech uczynię to teraz. Niech tego nie odkładam i nie zaniedbuję,. Bo nie będę szedł tą drogą nigdy więcej"
św. Paweł

 

Jak szybko mija czas 8 lutego 2011 r. odeszła na Wieczną Wartę Druhna  harcmistrzyni Halina Wiśniewska, Druhna Babcia. Była jedną z pierwszych instruktorek Muzeum Harcerstwa.  Współtworzyła wizję  naszej służy harcerskiemu dziedzictwu podczas wielu długich rozmów, niekiedy  sporów o kształt harcerskiego muzeum i jego rolę w zachowaniu pamiątek przeszłości,  tych materialnych, ale także tych zawartych we wspomnieniach, doświadczeniach i emocjach. Wciąż nam przypominała, jak ważne jest by w codziennej pracy budować w kolejnych pokoleniach nierozerwalną,  trwałą więź z harcerstwem.

Dla  nas wszystkich, tych młodych i tych starszych była niezaprzeczalnym autorytetem, udowadniając swoją postawą, jak  cennym drogowskazem w decydujących momentach naszego życia są wartości zapisane w Prawie i Przyrzeczeniu Harcerskim. Pozostała pamięć... wspólnych spotkań, rozmów, wspólnej pracy, braterstwa,  przyjaźni.
8 lutego o godz. 17.30 w piątą rocznicę śmierci Druhny hm. Haliny Wiśniewskiej  zostanie odprawiona Msza Św. w kościele Marii Magdaleny  przy ul. Wólczyńskiej 64 w Warszawie.
hm. Katarzyna Traczyk

Please publish modules in offcanvas position.