Ułatwienia dostępu

Harcerstwo Polskie

Tytuł: Harcerstwo Polskie
Autor: Stanisław Sedlaczek, Lech Grabowski
Miejsce i rok wydania: Warszawa, 1925
Varia: Wydawnictwo albumowe wydane z okazji piętnastolecia Związku Harcerstwa Polskiego.

"Harcerstwo w Polsce rozpoczęło piętnasty rok swego istnienia. Mimo tylu lat pracy, mimo pozyskania przychylnych opinij najwybitniejszych wychowawców, mężów stanu i wodzów, mimo nawet znacznej popularności, nie jest jeszcze Harcerstwo dzisiaj tem, na co zasługuje: jako "jeden z największych wynalazków wychowawczych" wielką narodową instytucją, popieraną wydatnie przez całe społeczeństwo, rozporządzającą odpowiednimi funduszami materjalnemi i środkami organizacyjnemi.(...)
Album Harcerskie ma być przyczynkiem do informowania społeczeństwa o Harcerstwie, zarazem pamiątka I-go Zlotu."
fragment przedmowy

Please publish modules in offcanvas position.