Nekrolog Druhny Hani Wyróżniony

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość,
że 13 grudnia 2015 r. w wieku 88 lat
odeszła na Wieczną Wartę Druhna

podharcmistrzyni
Hanna Fietkiewicz

członek zespołu instruktorskiego Muzeum Harcerstwa
w latach 2008 - 2015
odznaczona srebrnym Krzyżem Za Zasługi dla ZHP

 

Przez ostanie siedem lat Druhna Hania pracowała jako instruktorka Muzeum Harcerstwa porządkując zbiory biblioteczne i ikonograficzne. Zawsze miała znakomity kontakt z młodzieżą, toteż jej zajęcia z historii harcerskiej książki cieszyły się wielkim zainteresowaniem, a i jej samej dawały dużo satysfakcji. Była niezawodnym Przyjacielem każdego z nas. Zawsze miała dobre słowo, uśmiech i wsparcie gdy przychodziliśmy do niej po pomoc i radę.

Druhna Hania wstąpiła do Związku Harcerstwa Polskiego 20 maja 1946 r. w Radomiu. Przyrzeczenie złożyła w dniu 25 maja 1947 r. Była zastępową, p.o. drużynową drużyny próbnej w Radomiu, a następnie drużynową w Lublinie do 1949 r. W latach 1956-1957 była drużynową w Żeńskiej Szkole Ogólnokształcącej nr 17 na Pradze. W 1960 przeszła do Chorągwi Mazowieckiej ZHP i pełniła funkcję Komendantki Ośrodka ZHP Pruszków, a w latach 1961-64 była kierowniczką Referatu Drużyn Starszych w Komendzie Hufca ZHP Pruszków.

Od 1999 r. była członkiem Harcerskiego Kręgu Seniorów w Ursusie. W latach 2002 - 2009 członkiem Rady i sekretarzem Kręgu.Od momentu powstania Kolekcji Pamiątek Harcerskich Ursusa tj. od 2003 włączyła się do organizacji i gromadzenia zbiorów oraz ich porządkowania. Brała udział w pracy Kolegium Konkursu Historycznego im. Olgierda Fietkiewicza. Jest współautorką wydanej w roku 2011 książki ?Harcerstwo w warszawskim Ursusie w latach 1933-1970?. Pozostanie w naszej wdzięcznej pamięci Z pożegnalnym Czuwaj! Dyrektor i Zespół Instruktorski Muzeum Harcerstwa

Czytany 1792 razy
Więcej w tej kategorii: « Pożegnanie WSPOMNIENIE »

© 2021 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Please publish modules in offcanvas position.