Lis 05

Już wkrótce kolejny tom przewodnika archiwalnego Muzeum Harcerstwa

Zakończył się kolejny etap, realizowanego przez Muzeum Harcerstwa, projektu o nazwie "Przewodnik po zbiorze akt personalnych członków Szarych Szeregów". Realizację przedsięwzięcia umożliwiło pozyskanie dofinansowania ze środków Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych w ramach zadania publicznego "Wspieranie działań archiwalnych 2019".

W przeciągu pięciu miesięcy, opracowano, poddano konserwacji zachowawczej i zewidencjonowano 4785 jednostek archiwalnych. Wyniki przeprowadzonych prac zostaną opublikowane pod koniec grudnia 2019 r., zarówno w formie książkowej, jak i elektronicznej w "Przewodniku po Zbiorze akt personalnych Szarych Szeregów".