Ułatwienia dostępu

Odszedł na wieczną wartę hm. dr Marian Miszczuk

Druhny i Druhowie, Szanowni Państwo,

30 listopada, z głębokim smutkiem, przyjęliśmy wiadomość o odejściu na Wieczną Wartę Druha hm. dr. Mariana Miszczuka - ekonomisty, dziennikarza i znakomitego historyka harcerstwa. Przez lata był współpracownikiem, a następnie - dyrektorem Rozgłośni Harcerskiej, redaktorem "Harcerskiego Biuletynu Informacyjnego", starszym instruktorem w Wydziale Dokumentacji, Historii i Analiz, członkiem GK ZHP. Współpracował, między innymi, z Niezależnym Wydawnictwem Harcerskim i z Muzeum Harcerstwa w Warszawie. Jego dorobek naukowy obejmuje kilkanaście książek oraz ponad pół setki artykułów historycznych i popularyzatorskich, audycji radiowych i telewizyjnych. Został wyróżniony Medalem Komisji Historycznej Krakowskiej Chorągwi ZHP.

Z pożegnalnym Czuwaj!

Zespół Muzeum Harcerstwa w Warszawie

Please publish modules in offcanvas position.