Harcerskie przypomnienia

HARCERSKIE PRZYPOMNIENIA 

8 lutego 2011 r. odeszła na Wieczną Wartę Druhna harcmistrzyni Halina Wiśniewska instruktorka Muzeum Harcerstwa. Harcerski autorytet, a równocześnie postać pełna skromności. Mentorka, która umiała uczyć nie moralizując. Osoba pełna głębokiej życiowej mądrości, na której rady i energetyczne wsparcie zawsze mogliśmy liczyć, autorka "Gawęd druhny Babci". W 2020 roku minęło 100 lat od dnia urodzin druhny Babci. W 2021 minie 20 lat od powstania "Gawęd" i 10 lat odkąd nie ma z nami ich autorki, zaś polskie harcerstwo skończy lat 110. Wciąż aktywne, mocne i dynamicznie dostosowujące się do wartkich zmian zachodzących w świecie. Druhna Babcia patrzyłaby na to z dumą i radością. My dziś cieszymy się, że możemy uczcić wszystkie te rocznice drugim wydaniem "Gawęd druhny Babci" - książki, która jest zapisem służby "całym życiem". Druhna Babcia nie opowie nam co prawda nowych historii, ale będzie je opowiadać nowym ludziom i w ten sposób jej mądrość wciąż będzie z nami, wzbogacając harcerstwo, w które tak wierzyła. W dziesiątą rocznicę Jej śmierci 8 lutego 2021 r. godz. 17.30 w Jej intencji zostanie odprawiona Msza w kościele św. Marii Magdaleny na warszawskim Wawrzyszewie przy ul Wólczyńskkiej.

Czytany 1593 razy

Please publish modules in offcanvas position.