Ukazał się IV tom Harcerskiego Słownika Biograficznego

Oddajemy czytelnikom kolejny,  już czwarty tom tej publikacji. W tym czasie słownik stał się sztandarowym wydawnictwem Muzeum Harcerstwa  na stulecie naszego ruchu, jako istotna pomoc naukowa, zwłaszcza dla historyków oświaty i wychowania uzyskując wiele przychylnych recenzji.
Czwarty tom Harcerskiego Słownika Biograficznego zawiera 101 haseł. Wśród prezentowanych w nim postaci znalazły się kolejne instruktorki i instruktorzy, kierujący pracą harcerska w kraju i poza jego granicami oraz liderzy środowisk lokalnych., m. in. sylwetki Marii Hrabowskiej, Władysławy Spławskiej,  Ewy Szelburg-Zarembiny,  Antoniny Guryckiej,  Bronisława Bouffałła, Adama Żeromskiego "Złotego Skauta",  Tadeusza Młodkowskiego,  Marii Kapiszewskiej,  Ryszarda Białousa, Zygmunta Szadkowskiego, Olgierda Fietkiewicza.


Niniejszy tom zrecenzowali prof. dr hab. Andrzej Jaczewski, prof. dr hab. Józef Lipiec, prof. dr hab. Sławomir M.  Mazur oraz dr hab. Janina Kamińska, którym składamy serdeczne podziękowania za wnikliwą ocenę i zachętę do kontynuowania prac nad wydawnictwem.
Dziękujemy również wszystkim, którzy przyczynili się do  powstania tego tomu, a    szczególnie dr. hab.  Januszowi Wojtyczy   redaktorowi  naczelnemu słownika za wytrwałość i  ogrom włożonej pracy oraz współwydawcy Muzeum Historii Polski .
IV tom Harcerskiego Słownika Biograficznego  można zamawiać telefonicznie, drogą mailową lub osobiście w Muzeum Harcerstwa -  w cena  42 PLN brutto
W wypadku zamówienia drogą pocztową doliczane są koszty przesyłki.

Czytany 1519 razy

© 2021 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Please publish modules in offcanvas position.