Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/hosting/www/muzeumharcerstwa.pl/www/components/com_k2/models/item.php on line 853
Lip 07

X-lecie Muzeum Harcerstwa

6 czerwca 2011 r., minęło dziesięć lat od utworzenia przez Naczelnika ZHP Muzeum Harcerstwa w Warszawie. Z tej to okazji, korzystając z gościnności Centralnej Biblioteki Wojskowej, muzeum zorganizowało wystawę okolicznościową "Harcerskie tradycje oręża polskiego w zbiorach Muzeum Harcerstwa", połączoną z konferencją popularnonaukową. Uroczystości rozpoczęły się od otwarcia wystawy w holu CBW. W trakcie otwarcia głos zabrał były naczelnik ZHP, którego decyzją utworzono muzeum, hm. Wiesław Maślanka. Po przywitaniu gości i otwarciu konferencji przez dyrektor Muzeum Harcerstwa hm. Katarzynę Traczyk wystąpiła naczelnik ZHP hm. Małgorzata Sinica. Długoletnim przyjaciołom i wolontariuszom Muzeum druhna Naczelnik wraz z przewodniczącym ZHP hm. Adamem Massalskim wręczyli krzyże Za zasługi dla ZHP, pisemne podziękowania oraz trzy nominacje na instruktorów muzeum. Przed zgromadzonymi gośćmi wystąpili między innymi: prof. dr hab. hm. Andrzej Janowski, który przybliżył zebranym postać Aleksandra Kamińskiego jako żołnierza Polskiego Państwa Podziemnego oraz prof. dr hab. hm. Adam Massalski, przedstawiając harcerskie rodowody wybitnych dowódców Wojska Polskiego zaprezentowanych w Harcerskim Słowniku Biograficznym. Podczas konferencji zaprezentowano świeżo nabyte przez muzeum, dzięki hojności sponsorów, listy Olgi i Andrzeja Małkowskich z 1916 r. Odbył się też pokaz filmu "Od harcerza do żołnierza", który powstał przy współpracy Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej i Muzeum Harcerstwa.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/hosting/www/muzeumharcerstwa.pl/www/templates/ja_medicare/html/com_k2/default/item.php on line 306
Czytany 1147 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 07 lipiec 2015 14:24