Rozgłośnia harcerska

Gru 29

Digitalizacja archiwalnych nagrań Rozgłośni Harcerskiej Wyróżniony

Zapraszamy do zapoznania się z wyborem archiwalnych audycji Rozgłośni Harcerskiej zrealizowanych w latach 60-tych, 70-tych, 80-tych i 90-tych XX w., znajdujących się obecnie w zbiorach Muzeum Harcerstwa. Nagrania zostały zdigitalizowane w latach 2011-2012 (Narodowy Instytut Audiowizualny) i 2014 (Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów) w ramach kolejnych edycji projektu "Digitalizacja archiwalnych nagrań Rozgłośni Harcerskiej" realizowanego ze środków pozostających w dyspozycji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt polegał na skatalogowaniu i zdigitalizowaniu najcenniejszych nagrań. Realizując zadanie chcieliśmy uchronić najwartościowsze nagrania przed możliwym zniszczeniem, wskutek następującego z czasem kruszenia lub rozmagnesowywania się taśmy magnetofonowej, jak umożliwić do nich ostęp szerokiej publiczności. Wszystkie digitalizowane do tej pory audycje oddajemy do państwa dyspozycji, mając tym samym nadzieję że zainteresujemy szerokie grono słuchaczy ponad stu letnią historią harcerstwa.

Czytany 6700 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 29 grudzień 2014 18:38