Rozgłośnia harcerska 2014

Sty 02

GOPR w Bieszczadach.

Sygnatura: MH/1500/DM
Tytuł: GOPR w Bieszczadach.

Opis: Wywiad z Karolem Dziubanem ratownikiem górskim, założycielem i naczelnikiem Bieszczadzkiej Grupy GOPR. Opowiada on o specyfice pracy w Bieszczadach, wymaganiach dla ochotników do służby w GOPR, opisuje placówki GOPR, zarówno stałe jak i tymczasowe, opowiada o akcjach ratowniczych, opisuje sprzęt mechaniczny będący w dyspozycji grupy. Opowiada takze o prowadzonej przez Grupę działalności profilaktycznej oraz o przygotowaniach niezbędnych do wyjscia w góry.

Twórcy: Płoński Jerzy, Łepkowski Roman

Data produkcji: 1974-02-19