Dnia 23 marca 2012 roku grupa 29 uczestników Dorocznej Ogólnopolskiej Narody Komendantów Kręgów Seniorów i Starszyzny Harcerskiej odwiedziła progi Muzeum Harcerstwa. Po powitalnej filiżance kawy i ciastku, dh. Dyrektor przedstawiła przybyłym schemat funkcjonowania Muzeum, w kilku słowach opowiedziała o pracy muzealnika oraz o pracy, jaką udało się wykonać w przeszło dziesięcioletniej historii istnienia Muzeum. Następnie seniorzy podzielili się na cztery grupy, by lepiej zapoznać się z pracą instruktorów i wolontariuszy Muzeum Harcerstwa. W każdym z magazynów na grupę czekali kierownicy właściwych działów, którzy nie tylko opowiedzieli o specyfice pracy z danymi zbiorami, ale również pokazali najciekawsze zabytki znajdujące się pod ich opieką. Na zakończenie spotkania dh. Kasia oprowadziła gości po wystawie "Harcerskie Poczty Polowe 1914 - 2012".

Czytany 5201 razy Ostatnio zmieniany piątek, 26 grudzień 2014 22:37