Lut 02

27 Łowicka Drużyna Starszoharcerska NIN'HIL w Muzeum Harcerstwa

Od ponad dwóch tygodni w Polsce trwają ferie zimowe. Podczas gdy w wielu ośrodkach kulturalno-oświatowych i szkołach panują pustki, do Muzeum Harcerstwa licznie przybywają drużyny harcerskie z różnych środowisk. Ostatnio w poniedziałek 30 stycznia 2012 r. gościła u nas grupa z Gdańska, a 1 lutego dwanaście osób z 27 Łowickiej Drużyny Starszoharcerskiej NIN'HIL.
   Harcerze mieli możliwość zapoznać się z wystawą poświęconą początkom skautingu na ziemiach polskich, oraz wysłuchać opowieści Druhny Teresy Wilskiej. Druhna Teresa, łączniczka w okresie powstania warszawskiego, opowiadała o swoich wojennych przeżyciach, oraz wojennej jak i przedwojennej służbie harcerskiej.

Czytany 8920 razy Ostatnio zmieniany piątek, 26 grudzień 2014 22:28