Cze 07

ZAPROSZENIE NA X WARSZAWSKI PIKNIK ARCHIWALNY

Serdecznie zapraszamy 8 czerwca 2019 r. w godz. 11.00 ? 16.00 na stanowisko Muzeum Harcerstwa podczas PIKNIKU ARCHIWALNEGO organizowanego już po raz dziesiąty z okazji Międzynarodowego Dnia Archiwów przez Archiwum Polskiej Akademii Nauk w Pałacu Staszica przy ul. Nowy Świat 72 w Warszawie /sala kinowa/.

Muzeum Harcerstwa zaplanowało prezentację dorobku Wacława Błażejewskiego (1902-1986), wybitnego historyka harcerstwa, harcmistrza, wydawcy, archiwisty, varsavianisty, miłośnika książek, twórcy Centralnego Archiwum Harcerskiego w latach trzydziestych XX w.

Więcej informacji o Wacławie Błażejewskim dostępne jest w II Tom Słownika Biograficznego

W ekspozycji znajdą m. in. się wydawnictwa i opracowania jego autorstwa oraz dokumenty i fotografie.

Podczas pikniku o godz. 13.00 odbędzie się w sali kinowej spotkanie z Marianem Miszczukiem, autorem najnowszej książki biograficznej poświęconej życiu Wacława Błażejewskiego, zatytułowanej ?Życie na przekór?.

Jak co roku stoisku towarzyszyć będzie stanowisko Poczty Harcerskiej.

Szczegółowy program pikniku -Program pikniku