Mar 04

Odznaczenia dla instruktorów Muzeum Harcerstwa

22 lutegow Dzień Myśli Braterskiej ośmioro instruktorek i instruktorów Muzeum Harcerstw: hm. Ewa Jóźwiak, hm. Hanna Kocerka, prof. Hm. Adam Massalski, hm. Hanna Murawska, prof. hm. Zbigniew Pilarczyk, phm. Anna Radziejowska-Hilchen, hm. Kazimiera K. Traczyk i prof. hm. Janusz Wojtycza zostało uhonorowanych przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości. Wszystkich ich łączy służba. Od lat aktywnie współtworzą Muzeum Harcerstwa. Zbierają materiały, publikują zgormadzony dorobek, zawsze chętnie odpowiadają na pytania, wygłaszają prelekcje czy oprowadzą po muzeum

Przez swoją służbę na rzecz zachowania padnięci o ludziach i zdarzeniach w ponad stuletniej historii harcerstwa i aktywną działalność społeczną przyczyniają się do budowania wspólnoty obywatelskiej Polaków i poczucia tożsamości narodowej.

Od osiemnastu lat zespół historyków i muzealników rzetelnie dokumentuje dzieje całego ruchu harcerskiego w kraju i poza jego granicami. To m. in. dzięki ich pracy powstała w Muzeum Harcerstwa unikalna kolekcja, wykorzystywanych do ekspozycji, badań naukowych i zajęć edukacyjnych. Drużyny przyjeżdżające z całego kraju do Warszawy chętnie odwiedzają muzeum, aby poznawać historię harcerstwa. To wyjątkowi instruktorzy, którzy swoją pracą popularyzują historię harcerstwa.

Wnosicie Państwo i wnieśliście nieoceniony wkład w budowanie wolnej, niepodległej Polski. I cieszę się, że poprzez te medale mogłem Państwu w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej podziękować podkreślił Prezydent.

Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości to polskie pamiątkowe państwowe odznaczenie cywilne ustanowione 15 czerwca 2018 roku jako dowód wdzięczności oraz wyraz szacunku dla osób, które położyły szczególne zasługi w służbie Państwu i społeczeństwu.

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym !