Lut 01

"Akcja Kutschera" Wyróżniony

Dziś obchodzimy 72 rocznicę "Akcji Kutschera". W dniu 1 lutego 1944 żołnierze z "Pegazu" oddziału Kedywu Komendy Głównej Armii Krajowej, dokonali udanego zamachu na "kata Warszawy" Franza Kutscherę (ówczesnego dowódcę SS i Policji na dystrykt Warszawski).

Wśród archiwalnych taśm Rozgłośni Harcerskiej zachowało się nagranie z 1968 r., na którym Michał Issajewicz ps. "Miś" (uczestnik akcji) opowiada o tamtym wydarzeniu. Zainteresowanych zapraszamy do wysłuchania audycji.

Reportaż "Zamach" z archiwum Rozgłośni Harcerskiej