• Rozgłośnia Harcerska

    Zapraszamy do zapoznania się z wyborem archiwalnych audycji Rozgłośni Harcerskiej zrealizowanych w latach 60-tych, 70-tych, 80-tych i 90-tych XX w.,  znajdujących się obecnie w zbiorach Muzeum Harcerstwa. Rozgłośnia

Oferta edukacyjna

Dla zainteresowanych Muzeum Harcerstwa przygotowuje zajęcia edukacyjnie z zakresu historii Szarych Szeregów oraz warsztatu muzealnego.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/hosting/www/muzeumharcerstwa.pl/www/components/com_k2/models/item.php on line 853
Gru 21

Nekrolog Druhny Hani Wyróżniony

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość,
że 13 grudnia 2015 r. w wieku 88 lat
odeszła na Wieczną Wartę Druhna

podharcmistrzyni
Hanna Fietkiewicz

członek zespołu instruktorskiego Muzeum Harcerstwa
w latach 2008 - 2015
odznaczona srebrnym Krzyżem Za Zasługi dla ZHP

 

Przez ostanie siedem lat Druhna Hania pracowała jako instruktorka Muzeum Harcerstwa porządkując zbiory biblioteczne i ikonograficzne. Zawsze miała znakomity kontakt z młodzieżą, toteż jej zajęcia z historii harcerskiej książki cieszyły się wielkim zainteresowaniem, a i jej samej dawały dużo satysfakcji. Była niezawodnym Przyjacielem każdego z nas. Zawsze miała dobre słowo, uśmiech i wsparcie gdy przychodziliśmy do niej po pomoc i radę.

Druhna Hania wstąpiła do Związku Harcerstwa Polskiego 20 maja 1946 r. w Radomiu. Przyrzeczenie złożyła w dniu 25 maja 1947 r. Była zastępową, p.o. drużynową drużyny próbnej w Radomiu, a następnie drużynową w Lublinie do 1949 r. W latach 1956-1957 była drużynową w Żeńskiej Szkole Ogólnokształcącej nr 17 na Pradze. W 1960 przeszła do Chorągwi Mazowieckiej ZHP i pełniła funkcję Komendantki Ośrodka ZHP Pruszków, a w latach 1961-64 była kierowniczką Referatu Drużyn Starszych w Komendzie Hufca ZHP Pruszków.

Od 1999 r. była członkiem Harcerskiego Kręgu Seniorów w Ursusie. W latach 2002 - 2009 członkiem Rady i sekretarzem Kręgu.Od momentu powstania Kolekcji Pamiątek Harcerskich Ursusa tj. od 2003 włączyła się do organizacji i gromadzenia zbiorów oraz ich porządkowania. Brała udział w pracy Kolegium Konkursu Historycznego im. Olgierda Fietkiewicza. Jest współautorką wydanej w roku 2011 książki ?Harcerstwo w warszawskim Ursusie w latach 1933-1970?. Pozostanie w naszej wdzięcznej pamięci Z pożegnalnym Czuwaj! Dyrektor i Zespół Instruktorski Muzeum Harcerstwa

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/hosting/www/muzeumharcerstwa.pl/www/templates/ja_medicare/html/com_k2/default/item.php on line 306

Ofiarodawcy i sponsorzy

Dobrodzieje

Harcerski Słownik Biograficzny

Słownik

Rozgłośnia Harcerska

Rozgłośnia

Zbiory Muzeumm Harcerstwa

Zbiory

Default Image

Kronika Muzeum Harcerstwa

Default Image

Strefa drużynowego

Galeria, multimedia

Galeria

Filia Muzeum Harcerstwa

Filia muzeum

Biblioteka

Biblioteka

Default Image

Wystawy