Mar 17

W dniu  11 marca 2015 r. w wieku 86 lat
odszedł na Wieczną Wartę

harcmistrz Kazimierz JARZEMBOWSKI

Harcerz od 1937 r., zastępowy Szarych Szeregów, żołnierz AK, ciężko ranny w "Akcji Burza".
Po wojnie przyboczny a następnie drużynowy I Żeglarskiej Drużyny Harcerzy w Lublinie. Inicjator odtworzenia dziejów Lubelskiej Chorągwi Szarych Szeregów. Autor scenariusza stałej wystawy w Muzeum Martyrologii  w Lublinie pt. ?Martyrologia młodzieży Lublina i harcerstwa Lubelszczyzny 1939-1945.

Autor kilkudziesięciu artykułów z zakresu historii harcerstwa oraz szeregu biogramów instruktorskich
"Harcerskiego Słownika Biograficznego".  W latach 1984-1997 współpracował z redakcją miesięcznika "Harcerstwo".
Od roku 1999 był członkiem Kręgu Seniorów przy Hufcu ZHP Warszawa-Mokotów,
 od  2006 r. członkiem Komisji Historycznej ZHP Chorągwi Krakowskiej.
Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski,
Złotym Krzyżem Za Zasługi dla ZHP z Rozetą-Mieczami  i  wieloma innymi.
Żegnamy naszego współpracownika i ofiarodawcę

Przyjaciele z  Muzeum Harcerstwa