Odszedł na Wieczną Wartę hm. Andrzej Pieniak

Z żalem przyjęliśmy wiadomość, że 30 października 2020 r.

odszedł na Wieczna Wartę

Druh

harcmistrz

Andrzej Pieniak

wieloletni instruktor Związku Harcerstwa Polskiego,

w latach 1973 - 1977 zastępca Naczelnika ZHP; 1972 - 1977 członek RN ZHP,

współtwórca i realizator Patronatu ZHP nad Centrum Zdrowia Dziecka

i Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach,

pomysłodawca i pierwszy przewodniczący jury Harcerskiej Nagrody Literackiej,

od 1992 członek Społecznego Komitetu Wspierania Centrum Zdrowia Dziecka.

"Człowiek Instytucja" w środowisku książki. Stworzył oraz jako prezes i dyrektor generalny zrealizował 22. edycje Targów Książki Edukacyjnej "Edukacja XXI" w Warszawie.

W latach 2005-2007 dyrektor Międzynarodowych Targów Książki

oraz Targów Akademickich i Targów Krajowych.

Pomysłodawca i od 1994 r sekretarz kapituły Nagrody EDUKACJA XXI, honorującej najlepsze książki edukacyjne oraz media zaangażowane w ich promocję.

W 2002 r. z jego inicjatywy Prezydent RP ustanowił nagrodę za twórczość dla dzieci i młodzieży.

Niezawodny Przyjaciel Muzeum Harcerstwa wspierający od prawie dwudziestu lat działania służące zachowaniu harcerskiego dziedzictwa. Dzięki Jego życzliwości i pomocy mogliśmy prezentować naszą działalność muzealną podczas Targów Książki Edukacyjnej, wydawać nowe publikacje prezentujące szerokiemu odbiorcy dorobek harcerstwa.

Odznaczony m. in. Krzyżem Oficerskim i Kawalerskim OOP, Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze "Gloria Artis"; Złotym Krzyżem za Zasługi dla ZHP oraz Laską Skautową "Niezawodnemu Przyjacielowi"; Kawaler Orderu Uśmiechu i wieloletni członek Kapituły tego orderu.

Odszedł niezawodny Przyjaciel i wspaniały Człowiek,

który nas wspierał cennymi radami i okazywał wielką serdeczność

Drogiej Druhnie Wandzie Bojarskiej-Pieniak przekazujemy wyrazy najszczerszego współczucia.

Z pożegnalnym

Czuwaj !