Odszedł na Wieczną Wartę prof. dr hab. Andrzej Jaczewski

 

 Z żalem przyjęliśmy wiadomość, że 13 października 2020 r.

odszedł na Wieczna Wartę

prof. dr hab. Andrzej Jaczewski

harcmistrz

członek Rady Naukowej Muzeum Harcerstwa

wybitny pedagog, pediatra, seksuolog, humanista, specjalista medycyny szkolnej

 

Od 1938 r. harcerz 18 Mazowieckiej Drużyny Harcerzy w Milanówku. W latach 1946-48 kolejno hufcowy Hufca Harcerzy Inowrocław-Wschód a następnie Hufca Harcerzy Żoliborz. Uczestnik Zjazdu Łódzkiego w 1956 r. Wieloletni drużynowy 79 WDH-y, rozwiniętej w Szczep Drużyn Żeglarskich działający przy XLI Liceum Ogólnokształcącym im. J. Lelewela w Warszawie. Środowiskiem tym kierował do 1985 r. Członek Rady Naczelnej ZHP w latach 1973-1977 oraz 1981-1985, współorganizator Kręgów Instruktorów Harcerskich im. Andrzeja Małkowskiego.

Uhonorowany licznymi odznaczeniami, w tym Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski w 1997 r. oraz Medalem Za Zasługi dla Rozwoju Polskiej Pedagogiki w 2019 r.

 

Z pożegnalnym

Czuwaj!

 

prof. dr hab. Adam Massalski                 hm. Katarzyna K. Traczyk

Przewodniczący Rady Naukowej            Dyrektor Muzeum Harcerstwa

 

Czytany 763 razy

© 2020 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Please publish modules in offcanvas position.